Developerský projekt – bytový dům Stará Boleslav

Investor nabízí možnost odkoupit projekt v aktuálním stavu (pozemek, architektonická studie, projektová dokumentace, územní rozhodnutí). Nový majitel si zajistí stavební povolení a stavbu samotnou. Vážným zájemcům podám bližší informace.

Lokalita

Pozemek č. 1719 se nachází na ulici Mělnická v blízkosti křížovatky s ulicí U staré kovárny. Výměra pozemku je 650 m2. Vlastníkem pozemku je paní Dominika Čechová, M.A., jeden ze společníků Bela Vivo s.r.o. Pozemek určený pro výstavbu Projektu leží na samé hranici historického centra Staré Boleslavi, zároveň ale není regulován z hlediska památkové péče. Je výhodný jak svoji polohou v blízkosti obchodně-administrativního centra, tak autobusové stanice (obě v okruhu 300 m).

Stará Boleslav leží v Polabské nížině asi 14 km od Prahy. Okolní lány polí a borové lesy nabízejí odstup od každodenního hluku a shonu metropole. Stará Boleslav je významným poutním místem spojeným se svatováclavskou tradicí. Nachází se zde románská bazilika sv. Václava založená roku knížetem Břetislavem 1039 v místech, kde byl podle tradice sv. Václav zavražděn a původně pohřben. V dalším kostele, Nanebevzetí Panny Marie, se nachází vzácná relikvie a Národní kulturní památka: Palladium země české. Významem je porovnávána s korunovačními klenoty. Spolu s kolegiátní kapitulou sv. Kosmy a Damiána prochází obě památky v současné době rozsáhlou rekonstrukcí s cílem plné obnovy fungování a zpřístupnění veřejnosti. Tím se naplňují dlouhodobé plány – vytvořit ze Staré Boleslavi duchovní centrum České republiky.
Připojené město Brandýs nad Labem je známé především tím, že se zde nacházelo jedno ze sídel Habsburků – renesanční zámek Brandýs. Dále jsou zde tři jezdecké kluby, kanál pro vodní sporty, Evropská polabská cyklostezka vedoucí přes Drážďany až do Hamburku, devítijamkové golfové hřiště, sportovní letiště, in-line dráha, tenisový a atletický areál, atd. Výborné možnosti koupání poskytují nedaleká Proboštská jezera, nebo známé jezero Lhota, Konětopy, atd.

Výborná dopravní dostupnost města, pro automobilovou dopravu po dálnici D10 (cca. 10 min. z metra Černý most) nebo po silnici II/610 (cca. 15 min. z metra Letňany), obsluha města 7 linkami Pražské integrované dopravy (ze 4 stanic metra: Letňany, Černý Most, Vysočanská, Českomoravská), 7 linkami regionální autobusové dopravy a jednou linkou městské hromadné dopravy, po železničních tratích č. 072 Lysá nad Labem – Ústí nad Labem (železniční stanice Stará Boleslav), mezinárodní cyklotrasa č. 2 Labská.

Popis nemovitosti

Společnost Bela Vivo s.r.o. byla založena v březnu roku 2019 za účelem realizace projektu „Bytový dům Mělnická“ na pozemku o rozloze 650 m² ve městě Brandýs nad Labem-Stará Boleslav. Pozemek se nachází v sousedství památkově chráněného území centra Staré Boleslavi, v severní části města. Vlastníkem pozemku je Dominika Čechová, M.A., společník ve společnosti Bela Vivo s.r.o.

Developer zajistí výstavbu trojpodlažního bytového domu s půdorysem 390 m2, s 9 bytovými jednotkami a jednou obchodně-administrativní jednotkou o celkové ploše 1,000 m2. Navržený bytový dům má jedno podzemní podlaží, dvě nadzemní podlaží a podkroví. Jeho hmota je umístěna do uliční čáry, 5 m od jižní hranice pozemku, více jak 3,5 m od severní hranice pozemku a více jak 2 m od západní hranice pozemku. Celková zastavěná plocha je 390 m2 (27,85x14m), tj. 60% z plochy pozemku.

V objektu je navrženo 9 bytových jednotek plochy do 100m2 (z nichž 2 jsou řešeny jako dvougenerační a je možné je užívat odděleně) a jedna provozní jednotka (může být též užívána jako byt). Jsou přístupné přes zádveří a chodbu s výtahem a schodištěm z chodníku. Prostor pro technickou místnost (kotelnu) a pro odpadkové nádoby je umístěn v severní části přízemí. V suterénu je umístěno parkovací stání pro 12 automobilů, z čehož jsou dvě stání závislá (pro dvougenerační byty) a 12 sklepních kójí.

Cílem Projektu je vybudovat příjemné bydlení v malém městě s inspirativní historií, v bezprostřední blízkosti Prahy a v úžasné přírodě se všemi předpoklady pro kvalitní život. Kvalitní jak pro rodiče, kteří bez obav pustí své děti do blízké školy, ke kamarádům, nebo do obchůdku – tak pro děti, které po škole rády vyběhnou do přírody.

Bytový dům bude svou velikostí a povahou zapadat do atmosféry malého historického města a zároveň bude splňovat nároky moderního architektonického a designového směru a doplní mezeru na trhu – ve Staré Boleslavi se v současnosti nenachází obdobná novostavba v blízkosti historického centra a přesto v zeleni.

Vážným zájemcům poskytnu detailnější informace.

Fotogalerie exteriéru

Sdílejte tuto nabídku:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on email

Máte zájem o tuto nemovitost?

KONTAKTUJTE REALITNÍHO MAKLÉŘE

V případě jakýchkoliv dotazů nebo domluvení osobní prohlídky mě prosím kontaktujte.

Ing. ZDENĚK HAŠEK

Tel.: +420 601 381 719

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte
© ZHREALITY 2021  |   Ochrana osobních údajů  |  Etický kodex  |   web vytvořilo studio: websupreme.cz