Bytový dům Zbraslav

Vlastní bydlení v centru dění a přitom se cítit jako v oáze klidu? Nebo skvělá investiční příležitost, která se během měsíců velmi dobře zhodnotí? Není mnoho nabídek na realitním trhu, které by byly tak atraktivní. Zbraslav je čím dál vyhledávanější částí Prahy právě díky skloubení klidu a blízkosti přírody s veškerou občanskou vybaveností na dosah ruky.

Lokalita

Dům se nachází na Zbraslavském náměstí 455. Představuje výjimečnou kombinaci polohy v centru dění a klidu díky zahradě a lesu v zadní části.

Popis nemovitosti

Vlastní bydlení v centru dění a přitom se cítit jako v oáze klidu?

Nebo skvělá investiční příležitost, která se během měsíců velmi dobře zhodnotí? Není mnoho nabídek na realitním trhu, které by byly tak atraktivní. Zbraslav je čím dál vyhledávanější částí Prahy právě díky skloubení klidu a blízkosti přírody s veškerou občanskou vybaveností na dosah ruky.

Bytový dům se nachází přímo na Zbraslavském náměstí, v jeho klidnější západní části. Je kulturní památkou a byl postaven v r. 1898 Josefem Vejvodou v neobarokním stylu. To je stále vidět na přední fasádě a i uvnitř najdeme části, z kterých na nás dýchá historie, např. schodiště se zábradlím nebo podlahy ze Zbraslavského zámku. Dům byl přestavěn v r. 1928 a další modernizace se dočkal v letech 2001-2014, kdy byla např. dostavěna v zadní části nová bytová jednotka. Není se ale třeba bát historického skanzenu. Některé jednotky už jsou modernizované a Národní památkový ústav se vyjádřil kladně k možnosti vybudování nových střešních oken.

Zastavěná plocha domu je 537 m2, užitná plocha pěti obytných jednotek je 512 m2. Velký potenciál má zatím nevyužitá půda o ploše 231 m2 a výšce 9 metrů, kam se pohodlně vejdou dva mezonetové byty. Na samostatné parcele najdete za domem i velkou zahradu o výměře 1 020 m2, která sousedí s lesoparkem, takže soukromí je zaručeno. Dům má jedno podzemní a tři nadzemní podlaží.

V přízemí se nachází byt byt 3+1 s plochou 79 m2 , patří k němu i terasa 12,5 m2 a sklep. Druhý byt má dispozice 2 + kk a rozměr 55 m2, i kněmu patří sklep.

V mezipatře najdete atypický byt ve dvorní vestavbě 4+1 a ploše 169 m2. Je atypický velikostí, rozložením do dvou podlaží a také příslušenstvím. Patří k němu zimní zahrada 12 m2, terasy 115 m2,  garáž 84 m2 a také zahrada 1 020 m2 se vším co k ní patří, tzn. zastřešeným bazénem 15 m2 a  4 zahradními stavbami (pergola na terase, domek na terase, altán, domek na nářadí). B bytě je i klimatizace. Tento byt je možno rozdělit na dva (2+kk – cca 50 m2 a 3-4+kk cca 120 m2, k němuž by patřilo vše ostatní – terasy, zahrada s bazénem i garáž.

V prvním patře najdete prostorný byt 5+kk s plochou 123 m2, ke kterému patří i pavlač 13 m2 a sklep.  Naproti němu je byt 2+1 před rekonstrukcí o ploše 74 m2, s pavlačí 7 m2 a sklepem.

Ve 2. patře se nachází velká půda půda 231 m2 vysoká 9 m. Skýtá mnoho možností na využití, pohodlně se sem vejdou dva velké mezonetové byty nebo více menších.

Dalším specifikem domu je společná wellness místnost s vířivou vanou, saunou a klidovou zónou.

Každy byt má samostatné měření elektro. Byty 1-4 mají společné topení – centrální plynový kotel ve sklepě, byt 5 má samostatné topení – plynový kotel v bytě. Měření spotřeby vody má zatím samostatně pouze byt 2, u ostatních bytů je nasazení měřidla snadné. Byty 1-4 mají zabezpečovačku (EZS). Všechny byty mají zavedený domácí telefon. V celém domě je rozvedena Wi-fi.

Byty 1, 3 , 4 a 5 mají zavedenu TV z centrální antény a satelitního přijímače. Byty 1 a 4 mají solární dohřev vody – fotovoltaické panely (jinak je ohřev napojen na plynový kotel).

Pro investory dům představuje zajímavé zhodnocení ve dvou variantách:

  • rozdělit na samostatné bytové jednotky, udělat drobné opravy, připravit projekt na využití půdy a prodat po pár měsících jednotlivé jednotky s marží přes 8 miliónů Kč
  • postavit půdní byty, rekonstruovat/opravit potřebné a poté prodat jednotlivé jednotky s marží přes 14 miliónů Kč

Sdílejte tuto nabídku:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on email

Máte zájem o tuto nemovitost?

KONTAKTUJTE REALITNÍHO MAKLÉŘE

V případě jakýchkoliv dotazů nebo domluvení osobní prohlídky mě prosím kontaktujte.

Ing. ZDENĚK HAŠEK

Tel.: +420 601 381 719

Ing. Zdeněk Hašek
IČO 46410066
Pivovarská 1003, 267 16 Vysoký Újezd

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte
© ZHREALITY 2021  |   Ochrana osobních údajů  |  Etický kodex  |   web vytvořilo studio: websupreme.cz