Články

Ceny mých služeb

O provizích makléřů se často spekuluje, jsou téměř veřejným tajemstvím. Obecně se ví, že bývají 3-6% bez DPH, ale málokterý makléř je zveřejňuje. Já si myslím, že je dobré být transparentní, zákazník by měl vědět kolik ho moje služby budou stát. A jelikož jsou moje služby na vysoké úrovni, tak se nebojím říci o zaslouženou odměnu. Někomu se může zdát příliš vysoká, ale pojďme se podívat na detaily.

Z celkové provize musím odečíst DPH 21%, podíl své franšízy RE/MAX, odměnu pro toho kdo mi přivedl kupce a/nebo prodávajícího a teprve co zbyde je můj rozpočet. Záměrně říkám rozpočet a ne provize, protože ještě musím započítat náklady spojené s obchodním případem – přípravu na prodej (nafocení, video, home staging, vyklizení, virtuální prohlídka, 3D půdorysy atd.), marketing (listing na realitních serverech, kampaně na sociálních sítích a webu) a právní služby. Je samozřejmostí, že platím i advokátní úschovu nebo poplatek za vklad na katastr. A to co doopravdy zbyde, ještě musím zdanit. To vše za předpokladu, že si mi v dohodnutém čase (obvykle půl roku) podaří prodat. Jinak jdou všechny náklady za mnou, to je moje podnikatelské riziko.

Mám rád výzvy a obchodní dohody atraktivní pro obě strany, proto často navrhuji tzv. success fee. To znamená, že mám nastavenou základní provizi za tržní cenu nebo cenu očekávanou prodávajícím. A pokud se mi podaří prodat za více, tak rozdíl nad základní cenou si dělíme s klientem v dohodnutém poměru, někdy  i 50:50.

Můj detailní ceník pro prodej i poptávky najdete zde: Hašek_ceník_služeb

Share on facebook
Share on linkedin
Share on email

Chcete prodat či pronajmout nemovitost?

O MNĚ

Nabízím komplexní realitní služby díky kterým vám pomohu prodat nebo pronajmout vaši nemovitost. Postarám se o celý proces tak, abyste měli pocit bezpečné a profesionální spolupráce bez starostí.

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte
© ZHREALITY 2021  |   Ochrana osobních údajů  |  Etický kodex  |   web vytvořilo studio: websupreme.cz